Uncategorized

‘Në Shqipëri xhinset i merrje edhe borxh për të pasur sukses në një takim me vajza’/ Historia 150-vjeçare e veshjes trendi, si pushtuan botën e të rinjve, bashkë me idhujt e rock & roll-it

UVIL ZAJMI Pantallonat blu xhins përfaqësojnë e janë të lidhura me gjenerata të tëra, si ikonë e veshjeve, fillimisht vetëm nga djemtë. Historia e prodhimit të xhinseve është e lidhur me qytetin e Xhenovas, rreth shekullit XV, për shkak të traditës së tekstilit, i rëndësishëm për atë zonë dhe që …

Lexo më shumë

Aplikimi në e-Albania problem për moshat e treta/ Fermerët e Korçës në radhë për subvencionin e naftës: Kemi ardhur që në 5 të mëngjesit

Aplikimet lidhur me subvencionin e naftës kanë sjellë radhë të gjata në drejtorinë e Bujqësisë në Korçë. Ndonëse është dita e parë e aplikimeve, fermerët janë shprehur se janë paraqitur në ambientet e drejtorisë sepse vitin e kaluar nuk kanë mundur të përfitojnë, pasi u kishte kaluar afati. “Kam që …

Lexo më shumë

‘I tregoi foton e 3 fëmijëve’/ Monologu rrëqethës i Ermal Metës: Polici e kuptoi që nëna kishte pasaportë fallco, por e la të kalonte

Në një monolog të realizuar për programin italian “Le Iene” këngëtari me origjinë shqiptare që jeton në Itali, Ermal Meta rrëfen rrugëtimit e nënës së tij nga brigjet e Shqipërisë drejt Italisë. Ai gjithashtu solli në kujtesë gjendjen e vështirë të grave në atë kohë, sepse në ato ditë, siç …

Lexo më shumë