Kosova

Aksident i rëndë në Korçë, Fordi shkatërrohet totalisht pasi hyri mespërmes trafikndarëses

Një aksident ëhtë regjistruar mëngjesin e kësaj të marte në aksin rrugor “Korçë-Devoll”, pranë fshatit Çifliç. Policia bën me dije se drejtuesi i një mjeti tip “Ford”, ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka përfunduar jashtë rruge. Si pasojë e aksidentit, ka mbetur i lënduar drejtuesi, i cili është transportuar …

Lexo më shumë

Italiani ankohet për shqiptarët: S’dini të silleni, nuk integroheni dot në shoqërinë tonë

Një përdorues në rrjetin social ‘Tik Tok’ ka bërë një video ku flet për sjelljen e shqiptarëve në Itali, e sidomos për ata që shkelin ligjin, apo ndalohen nga Policia. Sipas tij, shqiptarët janë një problem pasi nuk dinë sesi të integrohen në shoqërinë italiane.  ‘Nuk dua të përgjithësoj popullin …

Lexo më shumë

Peleshi i zhgënjyer me bashkitë: Lajmërojnë për zjarret kur shkon flaka në qiell

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe Drejtori i Agjencisë së Mbrojtjes Civile Haki Çako kanë zhvilluar një takim me prefektë, kryetarë të bashkive dhe drejtues të sistemit të mbrojtjes civile në vend për masat parandaluese ndaj zjarreve gjatë sezonit veror. Peleshi ka pasur kritika për drejtuesit e qarqeve duke thënë …

Lexo më shumë

“Kam qenë dy a tre herë në disko” Edi Rama RRËFEHET: Ishte një ekzaltim, një shfrenim jo negativ

Kryeministri Edi Rama në podcastin e fundit të tij për këtë sezon tregoi detaje nga jeta persona, si dhe eksperiencën me jetën e natës. Ai rrëfeu sot rastin kur shkoi në një disko në Prishtinë vite më parë të cilën e përshkruan si një natë të jashtëzakonshme. Rama shprehet se …

Lexo më shumë