Turizem

“El Nino do të prekë edhe Shqipërinë”/ Sinoptikania jep ALARMIN: Do përjetojmë ngjarje ekstreme që nuk i kemi parë ndonjëherë

“El nino” fenomeni i cili e ka origjinën në ujrat e Paqësorit dhe që ndodh një herë në 4 apo 5 vite do të sjell ndryshime të klimës. Meterologët sqarojnë se ky fenomen do të sjellë një rritje të temperaturave.“Është një fenomen, një gjendje termike që sjell rritje të temperaturës …

Lexo më shumë

Nga e hëna s’ka më zyra, Rama paralajmëron: Pres dorëheqje masive nga Kadastra! Mos ndërhyni për askënd

Nga 3 korriku Kadastra do të jetë “makineri digjitale”. Kështu u shpreh sot kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit për reformën për agjensinë shtetërore të Kadastrës. Ai theksoi ne fjalën e tij se ky është një revolucion i jashtëzakonshëm, ndërsa paralajmëroi dorëheqje masive nga ky institucion. Mes të tjerash kreu i qeverisë …

Lexo më shumë