A është rikthyer me Florin në një lidhje? Flet Soni Malaj: “Dashuria jonë ishte e pastër…”

– Këngëtarja Soni Malaj ka komentuar postimin e ish-të dashurit të saj Flori Mumajesit, i cili disa javë më parë postimi një foto të tij duke u puthur me Soni Malajn. E ftuar në emisionin ‘S’e Luan Topi’ në Top Channel, krahas këngës, të cilën e konsideron dashurinë e saj të parë, artistja shqiptare ka rrëfyer detaje mbi karrierën dhe jetën personale, mes të cilave edhe për raportin me këngëtarin e mirënjohur, Flori Mumajesi.

E pyetur se si e komenton këngëtarja postimin e Florit, që krahasonte puthjen mes tyre dhe çiftit Kiara-Luiz, Soni përgjigjet se: Ka qenë diçka shumë e sinqertë sepse ne atëherë nuk bënim gjëra për shoëbizz. Dhe e ka rikujtuar, ndoshta për të bërë një analogji, që edhe Luizi me Kiarën ka një dashuri të bukur, ndoshta edhe të sinqertë siç kemi pasur edhe ne atëhere.

Pjesë nga biseda:

Soni: Unë me Florin tashmë jemi miq dhe, edhe vetë e kemi harruar atë gjë. Madje edhe publiku si rrjedhojë.

Erjona Rusi: Edhe publiku? Jo në fakt publiku se ka harruar, sepse përveç atij bashkëpunimi, je rikthyer në një bashkëpunim tjetër me Florin “Versioni im”.

Soni: Po patjetër sepse… Unë me Florin kemi qenë shumë miq më përpara, ndodhi pastaj një romancë dhe pas asaj iu rikthyem dashurisë tonë të parë që është muzika si miq, gjithmon si miq. Kemi vazhduar jetët tona.

Erjona Rusi: Versjoni im ka qenë propozim i Florit? Ai ka qenë tekstshkrues në mos të gaboj?

Soni: Ka qenë personi që e ngjizi atë këngë, qoftë edhe muzikalisht së bashku me Brunon.

Erjona Rusi: Publiku nuk e ka harruar ose ndoshta është kujtuar dhe ka bërë pak çudi fakti që Flori ka postuar foto të çiftit actual më të famshëm të shoëbizzit shqiptar, që është Luizi dhe Kiara, dhe ka vendosur edhe foton tuaj duke u puthur në skenë…

Soni: Po, është një emocion në rini. Ka qenë diçka shumë e sinqertë sepse ne atëherë nuk bënim gjëra për shoëbizz. Dhe e ka rikujtuar, ndoshta për të bërë një analogji, që edhe Luizi me Kiarën ka një dashuri të bukur, ndoshta edhe të sinqertë siç kemi pasur edhe ne atëhere.

Erjona Rusi: Po ty të bëri përshtypje ky postim?

Soni: Po jo, unë me Florin nuk është se flasim për… Thash në jetët tona ne kemi mbetur miq, kontaktohemi herë pas here, i themi njeri-tjetrit si je. Mund të marrim nonjë mendim përsa i përket gjërave muzikore.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *