Aksident i rëndë në aksin rrugor Librazhd – Qafë Thanë/ Përplasen dy makina, 20-vjeçari përfundon…

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Librazhd – Qafë Thanë.

Një automjet me drejtues një shtetas 20 vjeçar, është përplasur me automjetin me drejtues një shtetas 19 vjeçar. Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi 20-vjeçar dhe dy pasagjerë që ndodheshin në një nga makinat.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Librazhd/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd-“Qafë Thanë”, automjeti me drejtues shtetasin 20 vjeç, banues në Korçë, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin 19 vjeç, banues në Përrenjas.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi 20 vjeçar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu, po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *