Aksident i rëndë në Greqi, përplasen dy trena, njëri me pasagjerë nga Athina në Selanik

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi, ku janë përplasur dy trena.

Sipas mediave greke, një tren komercial është përplasur me një tren pasagjerësh që po bënte linjën Athinë-Selanik.

Përplasja e trenave ka ndodhur në Tempi, Evangjelismos, pranë Larisës, dhe ka qenë e fortë duke shaktuar daljen e vagonave nga shinat.

Sipas informacioneve paraprake raportohet për persona të plagosur, por nuk dihet ende bilanci i saktë.

Rreth 40 zjarrfikëse dhe 17 automjete të ndihmës së parë kanë shkuar në vendngjarje.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *