Big Brother nis duke iu komunikuar banorëve tragjedinë në Turqi, ata nisin të qajnë

Big Brother VIP ka vendosur mbrëmjen e sotme të informoj banorët brenda shtëpisë për tërmetin shkatërrimtar i cili deri më tani ka regjistruar më shumë se 25 mijë viktima.

Qëllimi i këtij informimi ishte që banorët të solidarizohen dhe të bëjnë gjatë gjithë javës apelet e tyre për mbledhjen e donacioneve.

“Kemi vendosur t’ja themi banorëve tragjedinë e rëndë të ndodhur nga tërmeti në Turqi dhe Siri.

Ne duam që me fuqinë e medias dhe Top Channel të bëjmë një donacion për këtë tragjedi kaq të rëndë natyrore që na ka prekur të gjithëve.

Ne do ua themi banorëve këtë jo pa qëllim, sepse kërkojmë të bëjmë një doancaion sado të vogël për të ndidhmuar popullin turk dhe atë sirauan në këto ditët kaq të vështira.”- tha Arbana.
Në momentin që lajmi iu komunikua banorëve ata nisën të qanin, sidomos Olta dhe Diola, të cilat kanë edhe fëmijët e vegjël jashtë.

Ato të shqetësuara nuk po e mblidhnin dot veten pasi iu tha që tragjedia ka ndodhur në Turqi.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *