DALIN PAMJET/ Momenti kur grupi i sulmuesve serbë largohen nga Kosova drejt Serbisë

Të tjera pamje kanë dalë nga ngjarja e rëndë e shënuar ditën e djeshme në veri të Kosovës, ku terroristë serbë kanë hapur zjarr mbi policinë e Kosovës, duke lënë një efektiv të vdekur.

Në videon e mëposhtme shihët sesi serbët pas të shtënave janë larguar nga Manastiri maleve për në Serbi.

Ata janë larguar me autoblind nga Manastiri, ndërsa më pas maleve janë larguar në këmbë për në Serbi.

Sakaq, në “Opinion” janë publikuar edhe foto, ku shihen pranë një pylli në afërsi të Manastirit edhe 4 serbë të tjerë të vrarë. Serbët shihen të pajetë, të shtirë ndërsa pranë tyre shihen dhe armët e zjarrit, por ky informacion nuk është ende i konfirmuar.

Gazetarja Blerta Dalloshi Berisha është shprehur se 3 serbë konfirmohen të varrë, ndërsa janë arrestuar 6 persona, 2 të serbë të Kosovës dhe 4 serbë të Serbisë.

4 serbet e vrare

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *