Dhunoi dhe kërcënoi me thikë një person, Policia arreston 49-vjeçarin në Lushnje

Një 49-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Lushnjes pasi akuzohet se ka kanosur një shtetas, duke i kërkuar një shumë parash.

Sipas njofitmit të unfiromave blu mësohet se 49-vjeçari i identifikuar si Ilir Elmazi, dyshohet se ka kanosur me thikë dhe ka goditur me grushte, një shtetas, për dhënien e një shume parash.

Elmazi akuzohet për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Lushnjë

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin I. E., 49 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, pasi dyshohet se ka kanosur me mjet prerës (thikë) dhe ka goditur me grushte, një shtetas, për dhënien e një shume parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedural

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *