Elhaida e ndau nga e fejuara? Flet për herë të parë Lediani: “Kishte mbaruar më parë”

“Dancing with the Stars”, është programi më popullor i kërcimit që bën bashkë personazhet më të dashur, që si kurrë më parë i shihni duke kërcyer në një shumëllojshmëri disiplinash. Së bashku me balerinët profesionistë, javë pas jave, VIP-at sfidojnë veten, në kërkim të pikëve të jurisë dhe votave të publikut, duke synuar çmimin e madh që është kaq pranë.

Mbrëmja e sotme do të jetë mjaft e veçantë sepse të gjithë yjet e “Dancing With The Stars” janë mbledhur së bashku për të diskutuar rreth 13 javëve mjaft intesive dhe shumë të bukura që kanë kaluar. Krahë yjeve dhe jurisë kanë qenë edhe Fatma Haxhialiu, Blendi Salaj dhe Jonida Aliçkolli. A ka mbetur ende diçka për t’u diskutuar para finales së madhe? A janë gati të gjithë për finalen e madhe dhe të shumëpritur të këtij edicioni?

Në fillim u diskutua se si ka qenë java e parë e gjysmëfinalistëve dhe më pas u ndalën tek puthja e Elhaidës dhe Lediani. Pasi Fatma dha mendimin e saj në lidhje me këtë puthje të ndodhur javën e kaluar ajo tha se siç ndodh në çdo histori janë vajzat ato që krahasohen gjithmonë dhe ndër të tjera duhej që nga ana e Ledianit të kishte një reagim. Nga ana tjetër balerini u përgjigj duke thënë se:

Unë kam dashur që ta bëj diçka të tillë por kur e kemi menduar të dy thamë jo. Ne nuk e kemi menduar që kjo histori do të merrte këtë lloj përmase. Kur kemi folur këtu kur është dhënë video ne kemi rënë dakord ta ndajmë këtë copëz nga kjo historia jonë për ta pasur më tepër kujtim për veten. Kjo është një histori dashurie shumë reale, ne ndiejmë diçka të veçantë për njëri-tjetrin, jemi të lumtur të dy dhe kaq.

Më pas Elhaida është shprehur se:

Në radhë të parë faleminderit. Kam parë emisionin “Goca & Gra”, kam parë mbështetjen edhe kaq qenë një javë shumë intensive. Ka qenë zgjedhja e imja dhe e Ledit që të mos flisnim të dy, por kur të flisnim të isha unë ajo që të bënte atë shpjegimin, atë “faljen” publike deri diku. Unë nuk jam këtu për të edukuar një popull të tërë, nuk jam këtu për të bërë diçka të tillë. Unë jam një personazh publik kam një lloj përgjegjësie kur bëj veprime të mija në sy të publikut, të jenë ato personale ose jo. Në momentin që kam zgjedhur të bëj jetën time personale publike i pres edhe kritikat edhe komplimentet, kështu që e ndieja të nevojshme të “shpegoja” dhe të sqaroja vendin tim. Ishte vendim që e morëm të dy bashkë, fjalët nuk do të mbarojnë kurrë ta presim shkurt, kjo gjë ndodhi këtu, ne jemi të rritur të dy dhe nuk ka asnjë lloj mundësie që të mos kemi lidhjen që kemi pasur më përpara. Të dy kemi filluar lidhjen tonë, në momentin që të dy ishim single dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Nuk kemi thyer asnjë kod moral, asnjë lloj kodi kështu që jemi shumë të lumtur sot.

Ndër të tjera Lediani vijoi duke thënë se:

Pas bisedimeve thamë që jo, nuk është e nevojshme sepse dihet që kur fillon diçka e re, ka mbaruar diçka e vjetër. Unë nuk kam pse shoh mbrapa.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *