Erë e tmerrshme në Korçë, shkulen pemët nga trotuaret, rrëzohet çatia e një magazine

Era e fortë ka bërë që një magazinë produktesh ushqimore të mbesë pa çati. Kjo pasi çatia prej llamarine e vendosur, e ka marrë era dhe ka rënë mbi 5 makina të parkuara. Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por dëmet materiale janë të shumta.

Njoftimi i Policisë:

Korçë/Informacion paraprak Mesditën e sotme, në lagjen nr. 8, për shkak të erës së fortë, është rrëzuar çatia prej llamarine e një objekti (magazinë produktesh ushqimore). Për pasojë, janë dëmtuar 5 automjete të parkuara në afërsi të këtij objekti, ndërsa nuk ka dëme në njerëz. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Gjithashtu era e fortë ka shkulur disa pemë në qytet, ku në foto shihet qartë sesi rrënjët e një peme kanë dalë në sipërfaqe, duke dëmtuar edhe pllakat, si dhe në disa zona të juglindjes është ndërprerë energjia elektrike.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *