Francë, 6 vjeçares i bie kryqi sipër gjatë shërbesës së Pashkëve, ndërron jetë

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Francë, ku një vajzë 6-vjeçare ka ndëruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur gjatë shërbes së shenjtë të Pashkëve katolike, ndërsa vajza e vogël ka humbur jetën pasi një kryq i ra në kokë.

Teksa besimtarët ishin mbledhur për meshën, 6-vjeçarja ishte duke luajtur në zonën e rezervuar për vizitorët brenda kishës, kur kryqi i gjatë, prej 2 metrash, ra duke zënë poshtë të miturën.

Ajo u dëmtua keq dhe u nis me urgjencë për në spital por fatkeqsisht nuk mundi t’i mbijetonte plagëve.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *