Πυροβολισμοί σε ναυτιλιακή εταιρεία στην γλυφάδα, Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2024. (ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ/EUROKINISSI)

Greqi, ish punonjësi i pushuar nga puna shkon në kompani dhe vret motrën e pronarit, menaxherin…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Athinë, ku bilanci është 4 të vdekur.  

Një 70 vjeçar, egjiptian dhe ish punonjës i një kompanie transporti, i pushuar nga puna, ka shkuar sot në ambientet e saj dhe ka hapur zjarr ndaj të gjithë punonjësve të tjerë.

Mësohet se burri ishte përgjegjës në kompani për vite me radhë.

Autori ka hyrë në ambientet e kompanisë nga parking pak pas orës 10:00, sipas orës lokale, pasi pavarësisht se ishte pushuar nga puna, sërish kishte të drejtë të hynte. Me të hyrë brenda, ai tha se do të hynte për të pastruar.

Ai fillimisht është ngjitur në katin e ndërmjetëm ku ka qëlluar dy persona dhe më pas është ndalur në katin e dytë ku ka qëlluar edhe një person tjetër.

Të tre këta persona kanë humbur jetën. Sipas informacioneve, nga të shtënat egjiptiane janë vrarë motra e pronarit të anijes Spyros Karnesi, M. K., drejtori menaxhues i kompanisë së transportit, Sp.Vl., dhe punonjësi Il.K.

Sulmuesi egjiptian u gjet i vdekur në bodrumin e ndërtesës në anën e anijes së karabinës me të cilën kreu vetëvrasje.

“Autori, të cilin grekët e quanin “Aris”, por sipas informacioneve emri i tij i vërtetë ishte El Burai, ishte një ish-punonjës i kompanisë që ishte shkarkuar nga puna. Sipas të njëjtave informacione, ai ka qenë prej vitesh kujdestar në shtëpinë e familjes Karnesi në Petaliou”, shkruan Protothema.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *