Greqi, si tre qentë e komshiut kafshuan dhe vranë gruan në oborrin e shtëpisë së saj

Një ngjarje e rëndë ndodhi disa ditë më parë në Neochoruda të Selanikut, ku një 50 vjeçare u kafshua për vdekje nga qentë e komshiut të saj.

Pronari 37-vjeçar u arrestua doli para prokurorit më 11 dhjetor. Ndaj burrit, i cili u arrestua pak orë pas ngjarjes tragjike, u hap një rast për vrasje nga pakujdesia dhe u vendos një gjobë administrative. G

Pronari i qenve i tha policisë se ishte i tronditur nga ngjarja tragjike dhe se në shtëpinë e tij kishte tre qen të mëdhenj që shërbenin si roje.

pamje paraprake

Ngjarja e tmerrshme ndodhi rreth orës 14:30 pasdite të së dielës në zonën e Neochorudës.

Tre qen ikën nga mbikëqyrja e pronarit të tyre, hynë në oborrin e shtëpisë ku banonte gruaja dhe e sulmuan gruan fatkeqe, e cila në atë kohë ishte duke bërë punë kopshtarie.

Më shumë se 50 shenja kafshimi në të gjithë trupin

Në trupin e viktimës janë gjetur mbi 50 plagë nga kafshimipickimi, shumica e të cilave ndodheshin në gjymtyrë, veçanërisht në krahë. Vlen të përmendet se, siç theksojnë burimet kompetente, një pamje e ngjashme rrallëherë gjendet tek viktimat e sulmeve të kafshëve, me plagë në disa raste që i kalojnë tre centimetra.

Shkaku më i mundshëm i vdekjes është një kafshim që fjalë për fjalë ia këputi një pjesë të brendshme të kofshës, duke i prerë arterien e saj femorale. Gruaja vdiq nga gjakderdhja e rëndë brenda 2-3 minutash.

pamje paraprake

Në vendngjarje kanë mbërritur tre autoambulanca dhe ekipet e shpëtimit kanë konstatuar vdekjen e saj. Pas ngjarjes, policia arrestoi pronarin e qenve dhe nisi hetimet për ngjarjen. Dëshmitarët e ngjarjes thonë se qentë kanë sulmuar gruan në prani të djalit të saj të mitur.

“Ata ishin qen krejtësisht të egër.”

Sipas kryetarit të komunitetit lokal Neochorouda, Christos Saramurtsidis, e gjithë zona është tronditur nga ngjarja tragjike dhe gruaja fatkeqe ishte nënë e dy fëmijëve dhe një person shumë aktiv, të cilin shumica e banorëve e njihnin. Në zgjedhjet e fundit ajo ishte kandidate për këshillin bashkiak së bashku me Petros Atamian.

Duke folur për ngjarjen tragjike, kryetari i komunitetit tha se gruaja fatkeqe “Unë isha duke punuar në oborrin tim, duke kositur bar dhe duke shkurtuar pemë me ekuipazhin. Mësuam se në një moment ajo doli për të mbledhur degë dhe u sulmua nga qentë e një shtëpie fqinje. Nuk e dimë nëse ata u hodhën mbi gardh apo gjetën një portë të hapur dhe u futën në oborr. (Më vonë u bë e ditur se qentë shpërthyen rrjetën që ndante zonat. Shënim i redaktorit).

pamje paraprake

Një vrimë në rrjetë përmes së cilës qentë hynë në shtëpinë e një gruaje 50-vjeçare


Këta ishin qen “të egër”, të patrajnuar dhe të paedukuar, të gjithë kishin frikë prej tyre. Dhe punëtorët që prisnin degët mbanin kufje nga zhurma dhe nuk dëgjuan britmat e saj.” – tha ai.

“Ata u larguan shumë herë dhe i ndoqën njerëzit shumë herë.”
Shoku i viktimës tregoi se si qentë arritën të arrinin në shtëpinë e gruas: “Qentë, sipas vetë banorëve, janë shtëpiak, por të egër, jetonin në stallë dhe i solli këtu sepse jeton vetëm në shtëpi dhe emigrantët i sulmuan shtëpinë dhe e grabitën. I morën për të mbrojtur tokën. dhe shtëpinë dhe kështu shpëtuan”.

Ish-bashkëshorti i gruas së ndjerë në një intervistë për ERT tha se nuk është hera e parë që qentë ikin nga pronarët e tyre dhe ndjekin njerëzit. “Qentë ikën nga një fqinje, tre qen të mëdhenj, të egër. Ata hynë në oborr dhe e vranë. Arritën tre ambulanca, kryen frymëmarrje artificiale, por nuk e shpëtuan. Qentë ikën nga shtëpia shumë herë dhe ndoqën shumë njerëz. herë, kjo nuk është hera e parë kur ata sulmojnë…”

Postimi i fundit

Qentë kanë bërë copë-copë një nënë 50-vjeçare të dy fëmijëve në oborrin e shtëpisë së saj (video)

Gruaja e ndjerë ishte një person shumë mikpritës që i pëlqente të jepte dhe të ndihmonte të tjerët dhe ishte shumë i dashur në komunitetin e vogël të Oreokastros dhe më gjerë. Në postimin e fundit që ka bërë në llogarinë e saj personale në Facebook, pak orë para vdekjes tragjike, ajo ka shkruar:

“A mund ta dëgjoni shpirtin tuaj?
Po e llastoni?
Apo po përpiqeni ta bindni se e ka gabim kur është në gjendje shoku?
Se ajo duhej të qëndronte dhe të bërtiste për të shpëtuar veten?
Ju nuk mund ta mashtroni shpirtin tuaj. Mos e nënvlerësoni atë …
Kjo është e vërteta juaj e thjeshtë. Dëgjoje atë!”

Miq, të njohur dhe njerëz që e njihnin nënën fatkeqe të 2 fëmijëve, i shkruajnë fjalë prekëse në profilin e saj dhe i urojnë një “udhëtim të mirë” në vendprehjen e fundit.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *