Horoskopi për muajin Shkurt 2024, nga mundësitë e jetës për karrierë deri te njohjet dhe dashuria

Dashi

Miqësia do të jetë fokusi juaj kryesor gjatë tre javëve të para të muajit. Nëse keni dëshiruar të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror dhe të takoni njerëz të rinj, hyrja e Mërkurit në Ujor në datën 5, ju lejon të jeni më mendjehapur dhe aventuresk. Vendosini synimet midis 9 dhe 19 shkurtit në lidhje me llojin e shokut që dëshironi të jeni dhe llojin e miqësive që dëshironi të tërhiqni. Sa më autentik, aq më mirë.Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, sektori juaj i shërimit dhe vetmisë do të aktivizohet për katër javët e ardhshme. Në gjysmën e dytë të shkurtit do të përqendroheni më shumë në mirëqenien e kolektivit. Vetëm sigurohuni që të mos e mbingarkoni veten në përpjekjen tuaj për të shpëtuar botën.

Demi

Nuk keni planetë në retrogradë deri në muajin prill. Kjo është mundësia juaj për të ndërmarrë hapa më të mëdhenj besimi. Sektoti i karrierës dhe reputacionit do të jetë on top. Ju mund të jeni në gjendje të rishpikni plotësisht veten tuaj profesionalisht dhe kjo është koha t’u besoni instinkteve tuaja dhe t’i lejoni vetes të keni ëndrra të mëdha.Duke folur për ëndrrat, sapo të fillojë sezoni i Peshqve në datën 18, mund të dëshironi të mbani një ditar pranë shtratit tuaj. Ka të ngjarë të merrni sinjale kozmike në lidhje me se cilat miqësi janë të shëndetshme për ju dhe cilat duhet të korrigjohen, ose të largohen plotësisht. Ka të ngjarë të ndjeni një përzierje energjie të çuditshme në gjysmën e dytë të muajit.Sapo hëna e plotë e Virgjëreshës bie në datën 24, ka të ngjarë të jeni në një humor më të qetë. Sektori juaj i argëtimit, i fatit dhe i krijimtarisë është aktivizuar, duke ju inkurajuar të thjeshtoni stilin tuaj të jetesës dhe t’i lejoni vetes të jeni të pranishëm në përvojat e jetës, pa u përpjekur t’i kontrolloni ato.

Binjakët

Do t’ju pëlqejnë atmosferat e shkurtit. Mund të bëni udhëtime të gjata. Nëse keni qenë në humor për të udhëtuar, kjo është shenja juaj për të rezervuar atë udhëtim që keni dashur prej kohësh. Po ndjeni dëshirën për të hapur krahët dhe për të zbuluar aspekte të reja të botës dhe të vetes tuaj. Ju dëshironi të çliroheni nga rutina e zakonshme dhe tani është koha për ta bërë këtë, sepse asnjë planet nuk është aktualisht retrogradë.Sapo të fillojë sezoni i Peshqve, sektori i karrierës dhe reputacionit tuaj aktivizohet dhe ju do ta gjeni veten duke reflektuar nëse ndiheni të stimuluar emocionalisht nga puna që bëni. Ju prireni të jeni një qenie intelektuale, por të kesh Saturnin dhe Neptunin të dy te Peshqit po ju ndihmon të gjeni ekuilibrin midis intelektit dhe ndjeshmërisë. Besojini instinkteve tuaja të brendshme në gjysmën e dytë të muajit – nëse ndiheni të mërzitur ose të pakënaqur me rrugëtimin tuaj aktual profesional, jini mjaftueshëm guximtar për t’i ndryshuar gjërat.Hëna e plotë e Virgjëreshës më 24 ju ofron qartësinë dhe strukturën për ta mbyllur muajin me një shënim më të përgjegjshëm. Mund të jeni në gjendje të qëndroni afër shtëpisë ose të kultivoni lidhje më të thella me ata që ndihen si familja juaj shpirtërore. Çelësi është që të mos lejoni që kritika juaj ndaj vetes ose ndaj të tjerëve të bëhet shumë intensive.

Gaforrja

Do të mësoni se si të merrni vendime me pragmatizëm më të madh këtë sezon, veçanërisht pasi sektori juaj i mirëqenies dhe shërimit aktivizohet nga energjia e Ujorit. Nëse mundeni, kaloni kohë me njerëz që kanë energji.Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, do jeni në fushën tuaj. Nuk do të jeni në humor për të bërë punë të zakonshme… Do të jeni në humor për të luajtur, për të ëndërruar, për të udhëtuar, për të mësuar dhe për të zgjeruar vetëdijen – si tuajën, ashtu edhe të njerëzimit. Rrethojeni veten me njerëz që derdhin energji pozitive në jetën tuaj. Hëna e plotë e Virgjëreshës në datën 24 do t’ju ndihmojë të mësoni artin e vendosjes së kufijve të shëndetshëm, veçanërisht nëse jeni ndjerë sikur ju kanë marrë për të mirëqenë kohët e fundit.

Luani

Po vëreni shkëndija zjarri dhe frymëzim krijues që dalin nga brenda jush. Këtë muaj, ka të ngjarë që njerëzit përreth jush do t’i vënë re gjithashtu këto shkëndija. Nëse ruani një mentalitet bashkëpunues, do të vini re se mundësitë do t’ju trokasin në derën tuaj këtë muaj dhe ju takon juve të keni aftësi dalluese për të ditur se cilat ia vlejnë dhe cilat ju shpërqendrojnë.Sezoni i Peshqve fillon në datën 18 dhe aktivizon sektorin tuaj të thellësisë dhe bashkimit për katër javët e ardhshme. Vëmendja juaj zhvendoset në gjetjen e mënyrave krijuese për të krijuar pasuri brezash. Çështja kryesore është të ecni me ritmin gjatë gjithë këtij procesi, edhe nëse jeni duke kërkuar rritje financiare, eksponenciale. Krijimi i partneriteteve thelbësore është çelësi për t’u ndjerë i sigurt në procesin tuaj të vendimmarrjes, sepse në mënyrë ideale do të jeni në bashkëpunim me ata që ndajnë idealet dhe vlerat tuaja. Në datën 24, në sektorin tuaj të parave, ka të ngjarë që të keni një lojë të qartë se si të vazhdoni të maksimizoni potencialin tuaj të fitimit këtë vit dhe më tej.

Virgjëresha

Jeta mund të duket paksa e sikletshme gjatë tre javëve të para të muajit, pasi energjia radikale e Ujorit në kozmos po ju nxjerr jashtë zonës suaj të rehatisë dhe po ju mëson se si të prishni status quo-në dhe të siguroheni që po bëni atë që ju vërtet dëshironi të bëni, në vend të asaj që keni qenë të kushtëzuar të bëni. Nëse ndiheni sikur po çmendeni, nuk jeni… Ju thjesht po evoluoni me një ritëm të shpejtë. Merrni kohë për të ecur dhe përforcuar veten këtë sezon.Sapo dielli të kalojë te Peshqit në datën 18, sektori juaj i partneritetit dhe martesës aktivizohet për katër javët e ardhshme. Ana juaj më sentimentale ka të ngjarë të shfaqet gjatë këtij tranziti dhe ka të ngjarë të ketë një efekt afatgjatë, disi dehës tek ju. Misioni juaj duhet të jetë të jeni të pranishëm me magjinë e bashkëkrijimit në vend që të përpiqeni ta kontrolloni, ose mikromenaxhoni atë.Hëna juaj e plotë vjetore ndodh më 24, duke ndriçuar personalitetin tuaj. Përqendrohuni në atë që fëmija juaj i brendshëm dëshiron të bëjë. Lejoni ata të udhëheqë rrugën tuaj.

Peshorja

Peshorja, tani që sundimtari juaj planetar Venusi është në Bricjap deri më 16 shkurt, dhe më pas hyn tek Ujori, do ta vëreni veten duke reflektuar mbi mënyrat për t’u shfaqur më seriozisht dhe më transparent në çështjet e zemrës. U ndjeve lozonjare gjatë tranzitit të Venusit në Sag të muajit të kaluar dhe tani po kërkon përkushtim dhe të vërtetën më shumë se kurrë. Tërhiqni atë që dëshironi duke mishëruar atë që kërkoni. Gjeni mënyra për t’u hapur me të dashurit tuaj rreth asaj që ju pëlqen dhe nuk ju pëlqen në lidhje, dhe çfarë jeni të gatshëm të bëni për ta përmirësuar atë (nëse ka ndonjë gjë).Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, sektori juaj i shëndetit, shërbimit dhe mirëqenies do të aktivizohet për katër javët e ardhshme. Do të përqendroheni të hani shëndetshëm dhe t’i përmbaheni një rutine stërvitjeje, por kujdes! Sigurohuni që të përqendroheni në shëndetin tuaj mendor dhe shpirtëror – kujdesuni për veten fizikisht dhe psikologjikisht.Do të jeni të sinqertë me veten duke pasur mundësinë ta shëroni veten nga plagët e kaluara të gjashtë muajve të fundit. Ju keni një aftësi më të mirë për t’u përballur me hijet tuaja dhe për t`u mësuar me to. Hiqni dorë nga gjithçka dhe çdo gjë që ju rëndon në fund të muajit.

Akrepi

Ju e keni vënë veten në radhë të parë, Akrep dhe ju duket mirë. Ky muaj ka të bëjë me identifikimin e mëtejshëm të vlerave tuaja thelbësore dhe të kaluarën tuaj. Lëreni fëmijën tuaj të brendshëm të marrë drejtimin kur bëhet fjalë për t’i dhënë përparësi aktiviteteve që ju ndriçojnë. Ajo që ka rëndësi është se si ndiheni për veten dhe jetën që po jetoni. Hëna e Re e Ujorit në datën 9 është një kohë ideale për të vendosur synimet për mënyrën se si do të dëshironit të jetoni në mënyrë specifike jetën tuaj, në korsinë tuaj, me rregullat tuaja, gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Çelësi është të shkëputeni nga nevoja për të kontrolluar rezultatin e qëllimeve tuaja, gjë që mund të jetë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet.Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, sektori juaj i fatit, dashurisë së vërtetë dhe krijimtarisë do të stimulohet për katër javët e ardhshme, duke ju bërë një romantik të pashpresë (ose shpresëdhënës). Jepini përparësi kënaqësisë, lojës, flirtimit dhe krijimit gjatë këtij tranziti, pasi do ta keni të vështirë të përqendroheni në çështje të zakonshme, si p.sh. afatet ose përgjegjësitë. Jeni më i disponueshëm për të ëndërruar, për të fantazuar dhe për ta lënë veten të eksploroni imagjinatën tuaj pa kufizime.Hëna e Virgjëreshës në datën 24 e zhvendos vëmendjen tuaj në miqësinë dhe rrethin tuaj shoqëror. Po ndiheni veçanërisht selektivë për atë që e lëshoni në orbitën tuaj, por sigurohuni që të mos lejoni që skepticizmi ose paranoja t’ju ndalojë të lidheni me njerëzit që kanë interesin tuaj më të mirë në zemër… Ata thjesht mund të jenë të turpshëm, ndaj merrni kohën tuaj për t’u njohur me njëri-tjetrin.

Shigjetari

Shkurti ka të bëjë me komunikimin për ju. Çfarë idesh keni dashur të ndani me botën? Është koha për ta bërë këtë, veçanërisht pasi aktualisht nuk ka planetë retrogradë. Ju do t’i shërbeni botës duke thënë me guxim të vërtetën tuaj. Përdorni dhjetë ditët pas hënës së re të Ujorit (9 deri më 19 shkurt) për ta bçrç kçtç.Do të ndiheni më introspektivë gjatë këtij sezoni, i cili do të jetë shumë i nevojshëm, për shkak të stuhisë së aktivitetit që do të kishit përjetuar në gjysmën e parë të muajit. Përdorni sezonin e Peshqve për t’u mbështetur në natyrë, për të dëgjuar këngët tuaja të preferuara, për të gatuar ushqimet tuaja të preferuara dhe për ta rrethuar veten me njerëz që lehtësojnë sistemin tuaj nervor.Mund tç jeni nç një udhëkryq sapo të mbarojë muaji. Një pjesë e juaja po mendon të ndryshojç plotësisht trajektoren e karrierës. Përpara se të bëni kapërcimin, gjeni kohë për t’u kujdesur për detajet se si do të duket dhe do të ndihet kjo rilindje.

Bricjapi

Bricjapi, si Marsi ashtu edhe Venusi mbeten në shenjën tuaj deri në datën 13 dhe 15 respektivisht, që do të thotë se gjysma e parë e shkurtit do të vazhdojë t’ju ndihmojë të ankoroheni në vlerat dhe dëshirat tuaja. Jeni të inkurajuar të jeni egoist dhe të vendosni kufijtë e nevojshëm, ndërsa këta dy planetë kalojnë tranzit në shenjën tuaj – vetëm sigurohuni që të mos bëheni egocentrik ose të fiksuar pas suksesit në këtë proces.Hëna e re e Ujorit më 9 shkurt mund t’ju ndihmojë të shtoni më shumë gjallëri në jetën tuaj. Vendosni synimet për atë që suksesi do të thotë vërtet për ju, jo vetëm në një bazë materiale ose financiare, por në një nivel metafizik që tejkalon pritshmëritë e shoqërisë. Mund t’ju duhet pak kohë vetë për të kuptuar se cilat mund të jenë ato përgjigje, kështu që do të përfitonit tç mos e mbingarkoni veten këtë muaj. Jini plotësisht të pranishëm me atë që po vjen për ju.Do të keni një aftësi më të mirë për ta bërë këtë pasi sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18. Nëse mundeni, shkoni me pushime në gjysmën e dytë të shkurtit, veçanërisht sapo Mërkuri të hyjë te Peshqit më 23. Kreativiteti juaj do të stimulohet nga ky transport dhe të jeni në një mjedis të ndryshëm do t’ju sjellë dobi.

Ujori

Këtë muaj kozmosi dominohet nga energjia juaj. Po, kjo energji do t’ju bëjë më magnetik, më të fuqishëm dhe të parezistueshëm, por gjithashtu rrezikon t’ju bëjë më arrogantë dhe egoist.Këtë muaj, rrethohu me njerëz që të mbajnë me kçmbç në tokë. Keni ende shumë për të mësuar.Sapo sezoni i Peshqve të fillojë në datën 18, do ta vini re veten më të hapur për të mësuar, ëndërruar, eksperimentuar dhe duke hequr dorë nga ato që nuk mund të kontrolloni. Një nga sundimtarët tuaj, Saturni, është aktualisht edhe te Peshqit, duke ju mësuar të ndiheni rehat me emocionet tuaja në vend që të përpiqeni t’u fshiheni atyre ose t’i mohoni ato. Përdorni sezonin e Peshqve – dhe hënën e plotë të Virgjëreshës më 24 – për t’i parë emocionet tuaja si miq dhe jo si armiq që duhen shtypur.

Peshqit

Sezoni i ditëlindjes suaj fillon këtë muaj! Por, përpara se të arrijmë te kjo, ne jemi ende në mes të energjisë intensive të Ujorit, gjë që aktivizon sektorin tuaj të shërimit. Me shumë mundësi do të jeni në botën tuaj gjatë sezonit të Ujorit — do të jetë një formë sezoni letargji për ju dhe nuk do të dëshironi të shqetësoheni. Në vend që të veproni në mënyrë pasive-agresive, do të përfitonit nga vendosja e kufijve me vendosmëri dhe respekt dhe duke i bërë të qarta nevojat tuaja dhe gjërat e panegociueshme që në fillim. Hëna e re e Ujorit në datën 9 është një mundësi ideale për të filluar modele më të shëndetshme kur bëhet fjalë për mbrojtjen e energjisë tuaj.Sapo Dielli të hyjë në shenjën tuaj në datën 18, të gjithë sytë, veshët dhe ndoshta disa buzë do të jenë mbi ju. Do të vini re një ndryshim të rëndësishëm në kozmos kur të dilni nga guaska juaj. Hyrja e Mërkurit në shenjën tuaj në datën 23 rrit më tej besimin dhe aftësitë tuaja psikike, duke ju lejuar të perceptoni rezultatin e situatave përpara se ato të ndodhin.Mos u habitni nëse admiruesit e fshehtë dalin nga ku janç fshehur dhe ju zbulojnç qëllimet e tyre. Përndryshe, mund të ndiheni sikur e keni tejkaluar një lidhje dhe dëshironi të përdorni sezonin tuaj të ditëlindjes si një mënyrë për të filluar nga e para. Jini të sinqertë me veten për atë që dëshiron zemra juaj – kjo është mënyra më e lehtë që universi t’jua ofrojë atë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *