“I fshiva sms që të mos zbulohej lidhja jonë”, ja çfarë deklaroi i dashuri i efektives së vetëvrarë

Zbardhen të tjera detaje nga vetëvrasja e efektives 21-vjeçare dje në Tiranë. Aldorjana Loshi u gjet e pajetë në banesën e saj në zonën e Ali Demit, ndërsa kishte vetëm 3 muaj që kishte nisur një lidhje me djalin e një efektivi, që e kishte koleg në të njëjtin komisariat.

Pasi për disa ditë e reja nuk i përgjigjej në telefon, mes tyre ka pasur një konflikt. Efektivja pas një bisede më të riun, i ka treguar këtij të fundit se nëse do të vinte në banesë, derën do ta gjente të hapur. Mësohet se kur 27-vjeçari Endri Nika shkoi në banesën e saj, e gjeti të renë të pajetë, ndërsa kishte qëlluar veten me një plumb në zemër.

Në gjendje të rënduar psikologjike, i riu ka marrë telefonin e viktimës dhe ka fshirë mesazhet që kishin shkëmbyer sëbashku, për të mos u zbuluar lidhja e tyre dhe më pas ishte larguar nga banesa.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *