I mori jetën gruas shtatzënë, letra e Sokol Halilit: Prita çfarë do të thoshin njerëzit në funeral

Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik disa ditë më parë në Prishtinë, ku një 31 vjeçar i mori jetën ish gruas së tij shtatzënë.
Hamide Gashi ishte shtruar në klinikën gjinekologjike për të lindur por në momentet e ngajrjes kishte dalë në dyqan me të afërmen që e shoqëronte për të blerë bukë.

Aty ajo është përballur me ish partnerin i cili i ka marr jetën. Në letrën që ai ka lënë ka treguar se si iu ul në gjunjë në momentet e fundit.
Sipas tij ai ka pritur se çfarë do thoshin njerëzit në funeral për t’i përgënjeshtruar.

“I jam afruar dhe i kam folur dhe e kam lutur me fjalët më të mira për mos ta lënë fëmijën jetim dhe e kam lutur me fjalët më të mira m’u bo mirë dhe i jam lutur, i jam përkulur dhe i kam rënë në gjunjë dhe aty për aty më thaktijthmissun i jep gji nana jote po ktithmis un duhet mi jap gji dhe të kom kallxuskedeshtme marr vesh edhe tash edhe niseanc e ki të gjyqit edhe thmija më takon mu edhe ti banshkadush se unë të kom kallxu për pun të fmis pik për pik ktofjal të fundit nashta nuk kom mujt e nuk mujmi kallxu po përafërsisht rreth ksaj temës e rreth kti muhabeti të thmis ja kanfjalt dhe kur më tha aty për aty për thmi ashtu un i kom kallxu se nuk muj ashtu me lan thmintem dhe në moment e kom nxjerr alltin dhe i kom shkrep dy herë në gjoks dhe kur ka ra në tok i kom shkreëp edhe një her në kok dhe kom pas qefmja pa ceremonin e vorrimit dhe kom pas qef me pa a po flitet najkun fjala e vërtet se kom mujt me shkukry për kry me ta po kom pas qef me pa edhe me ni qysh po shkon e vërteta dhe gjith mediat dhe televizori dhe gjith njerëzimi të familjes saj dhe të tjerët qëkan fol me fjal të njerzve të familjes saj në asni moment nuk asht fol e vërteta”, thuhet ndër të tjera në letrën e gjatë që ka lënë pas Sokol Halili.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *