I ndryshoi jeta nga Big Brother, pasuria e Luiz Ejllit shkon në disa miliona euro?

Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”, ku arriti të fitojë zemrën e publikut shqiptar.

Pas fitimit të çmimit të madh prej 100 mijë eurosh, aiu kthye karrierës si këngëtar— ku deri më sot ka nxjerrë disa hite, përmendur më të fundit, “Ding Ding” në bashkëpunim me Ghetto Geasy-n, projekt i cili në më pak se një muaj numëron mbi 7 milionë shikime.

Luizi gjithashtu nënshkroi kontratën si imazh i kompanisë Golden Eagle; përflitet për një shifër prej 100 mijë eurosh gjithashtu.

Mirëpo pas gjithë koncerteve dhe suksesit, sa është pasuria e këngëtarit?

Sipas gazetareve te RTSH, pasuria e Luizit shkon deri në 10 milionë euro— megjithëse nuk japin një burim për grumbullimin e këtyre të dhënave. Një shifër e ‘çmendur’ e cila sidoqofte nuk eshtë konfirmuar./Classliftestyle

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *