I riu rrëmben një 14-vjeçare në Mat, sapo policia i shkon në shtëpi e braktis dhe “zhduket”

Një 31-vjeçar është shpallur në kërkim pasi mbajti peng për disa orë një të mitur në bamesën e tij në fshatin Frankth në Mat.
I riu i identifikuar si Ergys Kertukua u largua pas ka konstatuar mbërritjen e efektivëve, duke lënë 14-vjeçaren në banesë.
“Shtetasi E. K., 31 vjeç, banues në fshatin Frankth,  sapo ka konstatuar mbërritjen e shërbimeve të Policisë në fshat,  për shkak të ndjekjes intensive dhe kontrolleve që po ushtronte policia, 31-vjeçari, e ka lënë të miturën dhe vetë ka mundur të largohet”, raportuan uniformat blu.

Njoftimi i policisë:

I hoqi për disa orë, lirinë një 14-vjeçareje, duke e mbajtur në banesën e tij, dhe sapo konstatoi mbërritjen e shërbimeve në fshat u largua,  shpallet në kërkim 31-vjeçari. Pas informacioneve të marra në rrugë informative, se një shtetas po mbante në banesën e tij, një të mitur pa dëshirën e saj, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat kanë organizuar punën dhe kanë mbërritur menjëherë në zonën e sinjalizuar, për zbardhjen e rrethanave të rastit dhe për arrestimin e autorit.

Shtetasi E. K., 31 vjeç, banues në fshatin Frankth,  sapo ka konstatuar mbërritjen e shërbimeve të Policisë në fshat,  për shkak të ndjekjes intensive dhe kontrolleve që po ushtronte policia, 31-vjeçari, e ka lënë të miturën dhe vetë ka mundur të largohet. Vijon puna për kapjen e shtetasit E. K. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *