Kim Kardashian tashmë edhe pedagoge, ftohet nga Universiteti i Harvard për të dhënë mësim

Milionerja Kim Kardashian ka zhvilluar sot një bashkëbisedim dhe leksion në shkollën e Harvardit, duke promovuar biznesin e saj të njohur të ‘Skims’. Ylli i ‘Keeping Up With The Kardashians’ ka postuar disa foto ku shfaqet e veshur me një kostum elegant ngjyrë gri, ndërsa ka ndarë edhe një foto me nxënësit me të cilët zhvilloi orën e leksionit.

“Unë fola në Shkollën e Biznesit të Harvardit dje për një klasë të quajtur HBS Moving Beyond DTC. Detyra e klasës ishte të mësonte rreth@skims, kështu që partneri im Jens dhe unë folëm për marketingun, sfidat tona dhe fitoret tona më të mëdha. Unë jam shumë krenar për Skims dhe mendimi se është një kurs që studiohet në Harvard është thjesht i çmendur!!! Faleminderit profesor Len Schlesinger dhe@harvardhbspër të na pasur. #BucketListDream”, shkruan Kim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *