Kinematografia në “ZI”, ndërron jetë në moshën 54-vjeçare ylli i serialit “Friends

Aktori amerikan Matthew Perry, i njohur më së shumti për rolin e Chandler Bing në hitin televiziv të viteve ’90 Friends, ka vdekur në moshën 54-vjeçare.

Aktori u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, thanë burimet e zbatimit të ligjit për mediat amerikane. Friends u transmetuan nga viti 1994 deri në 2004.

Episodi i tij i fundit u shikua nga 52.5 milionë në SHBA, duke e bërë atë episodin më të ndjekur televiziv të viteve 2000. LA Times dhe TMZ, të cilat fillimisht raportuan se Perry kishte vdekur, thanë se aktori u gjet i pavetëdijshëm në një vaskë të nxehtë në shtëpinë e tij.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *