Kush është gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Bënim seks në makinat e FBI-së, më tregoi foton me Ramën…

Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit të Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, dyshohet se u dorëzua në Byro nga ish-e dashura e tij, Allison Guerriero.

Guerriero pretendoi se lidhja e tyre zgjati më shumë se një vit dhe se ai shpenzonte shuma të mëdha parash për të dhe bënte seks në automjete në pronësi të FBI-së. Kur çifti u takua, Guerriero ishte 44 vjeç dhe ishte një ish-mësuese. McGonigal, ishte 49 vjeç, sapo kishte filluar një punë të re në zyrën e FBI-së në Nju Jork.

Distrikti Jugor i Nju Jorkut hapi një padi me pesë pika kundër McGonigal dhe Sergey Shestakov në fillim të kësaj jave, duke i akuzuar ata për shkelje dhe komplot për të shkelur Aktin Ndërkombëtar të Fuqive Ekonomike Emergjente dhe për komplot për të kryer pastrim parash.McGonigal, i cili doli në pension në vitin 2018, luajti një rol në hetimet e ndjeshme dhe të profilit të lartë, duke përfshirë hetimin e Robert Mueller mbi lidhjet e supozuara të Rusisë me fushatën presidenciale të Donald Trump në 2016.

Charles McGonigal, tani 54 vjeç, u lirua nga gjykata federale e Manhatanit të hënën me një garanci prej 500,000 dollarësh njohjeje personale, pas arrestimit të tij të shtunën për akuzat e paraqitura në dy aktakuza të reja të pavulosura.

Në një intervistë me Insajderin, Guerriero pretendon se McGonigal përdori burimet e FBI-së për marrëdhënien e tyre, duke përfshirë seksin në një automjet të FBI-së.

Ai i jepte asaj dhurata prej 500 ose 1000 dollarë për ditëlindjen dhe Krishtlindjet – dhe madje i jepte një personi të pastrehë 100 dollarë në rrugë. Ajo vendosi t’i jepte fund lidhjes së tyre vetëm pasi zbuloi se ai ishte i martuar me dy fëmijë adoleshentë dhe donte të mbetej i tillë, duke qëndruar me gruan që do i referohej si ‘ish-gruaja’ e tij.

Pas një momenti kur piu dhe në një gjendje xhelozie, Guerriero i dërgoi email shefit të McGonigal, William Sweeney, i cili ishte në krye të zyrës së FBI-së në New York City.Ajo i zbuloi atij detaje të lidhjes së bashku me marrëdhëniet që kishte vënë re se McGonigal kishte kontakte në Shqipëri. McGonigal ishte miqësuar me kryeministrin tonë, duke kryer dhe shumë vizitia në Shqipëri.

Duke folur për arsyen pse ajo vendosi të tregojë gjithçka për ish-dashnorin e saj, Guerriero pohon: “Isha e tronditur, isha shumë e dashuruar me të dhe u lëndova shumë”.

Tre vjet pas dërgimit të emailit, agjentët federalë u shfaqën në pragun e saj për të pyetur për McGonigal së bashku me akuzat që ajo kishte bërë për ndonjë lidhje me Shqipërinë që ai kishte pasur. Madje i kanë treguar edhe një foto të McGonigal me kryeministrin shqiptar. Agjentët e morën në pyetje për të gjitha komunikimet e saj me McGonigal dhe u fokusuan veçanërisht në çdo ‘pagesë ose dhuratë’ që ai mund t’i kishte dhënë.

“Charlie McGonigal i njihte të gjithë në botën e sigurisë kombëtare dhe të zbatimit të ligjit”, tha Guerriero për Insider.

‘Ai i mashtroi të gjithë. Pra, pse duhet të ndihem keq që ai mundi të më mashtronte?’

Guerriero ka pranuar se inati i saj ndaj tij e bëri atë të kryente vetë disa sjellje obsesive dhe shqetësuese, duke përfshirë edhe shkrimin për familjen e McGonigal.

“Unë vërtet e teprova. Unë i ngacmova. Unë nuk do ta mohoj këtë. Isha e tmerrshme për ta’.

Gjërat u bënë aq keq në fund për Guerriero-n pas përfundimit të lidhjes, saqë ajo kaloi një natë në burg pasi ngacmoi gruan e McGonigal, Pamela, dhe fëmijët e saj.Ajo e pa Guerriero duke shkelur një urdhër ndalimi që ishte vendosur kundër saj në New Jersey pas një serie emailesh ‘të këqija’ dhe 20 telefonata të bëra me gruan dhe fëmijët në vetëm një ditë të vetme.

“Më vjen turp dhe siklet dhe më vjen keq për veprimet e mia gjatë kohës që kam pirë”, ka thënë ajo për Insajderin.

Gjërat gjithashtu filluan të përkeqësohen për Guerrieron kur në fillim të vitit 2021, ajo u dogj keq gjatë një zjarri në shtëpinë e babait të saj, duke e çuar atë të kërkonte ndihmë përmes GoFundMe.

McGonigal punoi për FBI-në nga viti 1996 deri në daljen në pension të tij në 2018, dhe nga viti 2016 deri sa u largua nga byroja, ai ishte agjenti special i ngarkuar me Divizionin e Kundërzbulimit të FBI-së në zyrën në terren të Nju Jorkut.

Përveçse luajti rol në hetime të profilit të lartë, duke përfshirë hetimin e Robert Mueller për lidhjet e supozuara të Rusisë me fushatën presidenciale të Donald Trump në vitin 2016, ai gjithashtu drejtoi një ekip të FBI-së që hetoi pse informatorët e CIA-s në Kinë po arrestoheshin dhe vriteshin — një hetim që çoi për arrestimin dhe dënimin e agjentit të dyfishtë kinez Jerry Chun Shing Lee.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *