Lëkundje të fuqishme tërmeti në Shqipëri

DY Lëkundje të fuqishme tërmeti u regjistruan sot në mbrëmje në Shqipëri. Sipas EMSC, lëkundjet e heres se pare ishin në magnitudën 5.2 të shkallës Rihter.

 

Sipas raportimeve, lëkundjet u ndjenë në disa qytete si Tirana, Pogradeci, Lezha dhe Durrësi.

Ndërkohë EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ishte 14 km nga qyteti i Burrelit dhe me thellësi 1 km.

Lëkundjet kanë shkaktuar panik tek qytetarët të cilët kanê dalë nëpër rrugë, teksa ende nuk ka informacione për dëmtime.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *