Makina del nga rruga në aksin Bilisht-Kapshticë, ka të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Bilisht-Kapështisë.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë.Bëhet me dije se shtetasi me ininciale I.Z, teksa ishte duke drejtuar mjetin tim “Benz” ka humbur kontrollin dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë kanë mbetur të plagosur shoferi i mjetit, si dhe pasagjeri i cili ndodhet në këtë mjet, shtetasi D.M.Të dy janë nisur drejt spitalit dhe fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, ghetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *