Mbjellje kanabisi familjarisht! 4 të arrestuar në Lushnjë, si u zbulua parcela pas një muaji hetimesh

Katër persona janë arrestuar ditën e sotme nga policia e Lushnjës, nën akuzë për kultivim lëndësh narkotike.

Mësohet se në pranga kanë rënë babë e bir dhe dy të afër më të tyre ,të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin mbjellë 87 bimë narkotike kanabis sativa.

“Blutë” asgjësuan nëpërmjet djegies bimër narkotike, teksa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier për veprime të mëtejshme.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *