Mega-operacioni i SPAK, në pranga edhe oficerja e drejtorisë së kufirit

Detaje të reja janë zbardhur nga oepracioni i zhvilluar nga SPAK mbrëmjen e së hënës, ku janë lëshuar 12 urdhër-arreste.

Mësohet se në pranga është vënë edhe Jonida Babameto, oficere e drejtorisë së kufirit dhe migracionit.

Urdhër-arreste janë lëshuar edhe për Erzen Breçanin dhe djali i tij Eralbi Breçanin, të cilët akuzohen për pastrim parash dhe përkrahje të autorit të krimit. Në pranga ka rënë edhe shefi i Krimeve të Komisariatit numër 6 në Tiranë, Dedan Gjoni.

Ndërsa masë arresti është caktuar edhe për Ervin Matën, personin që është përfshirë në vrasjen në zonën e ish Bllokut, ku mbeti viktimë Fabian Gaxha dhe u plagosën dy të tjerë, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *