Moti i keq, banorët në Pogradec hapin rrugët vullnetarisht

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka shkaktuar mjaft probleme në disa qarqe të vendit. Vështirësi në qarkullim janë shfaqur dhe në zonën e Pogradecit pas bllokimit të disa akseve nga dëbora. Mësohet se në Lin, banorët kanë asistuar vet në hapjen e rrugëve. Kjo është parë me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale nga deputeti Endrit Braimllari.

“Në Lin të Pogradecit banorët në mënyrë vullnetare hapin rrugët e bllokuar nga bora. Instuticionet shtetërore në gjumë të thellë, fundja sot e dielë është e kanë pushim”, shkaruan deputeti i Partisë së Lirisë krahas videos.

https://www.facebook.com/watch/?v=289256573792936

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *