Pamjet/ Aksident i frikshëm në Prrenjas, 6 të plagosur

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, në vendin e quajtur “Ura e Mërkurit”, me gjashtë të plagosur.

Automjeti me drejtues me iniciale A. S. është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin Gj. P.

Si pasojë janë dëmtuar 3 pasagjerë në automjetin me drejtues A. S. dhe 3 të tjerë në automjetin me drejtues Gj. P., të cilët ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Siç duket edhe nga pamjet një nga makinat ka përfunduar në barrierat mbrojtëse.

Sipas policisë me drejtuesit e automjeteve po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale, ndërsa grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Gjithashtu dy aksidente të tjera kanë ndodhur sot, një në Rrugën Kombit, pranë fshatit Blinisht, ku janë përfshirë gjashtë makina dhe një tjetër në autostradën Ibrahim Rugova, në Kosovë, me 14 makina të përfshira.

Deri më tani raportohet vetëm për të plagosur.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *