Panik në ajër, avioni i Wizz Air i nisur nga Tirana kërkon ulje të detyrueshme në Romë

Një fluturim i Wizz Air Malta që operon midis Tiranës dhe Lionit ka shpallur gjendje emergjence gjatë tranzitit mbi Itali.

Fluturimi i Wizz Air Malta , i cili u nis nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës me destinacion Aeroportin Lyon-Saint Exupéry , Francë, ka shpallur një emergjencë të përgjithshme, teksa kalonte mbi Itali

Fluturimi aktualisht po ekzekuton një devijim për në Romë dhe po negocion një afrim. Natyra e emergjencës nuk dihet në këtë fazë, por mësohet se ai është nisur 40 minuta me vonesë.

Avioni në fjalë është Airbus A321-271NX, i regjistruar 9H-WBL, që i përket transportuesit Wizz Air Malta.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *