Po punonte në ndërtim, humb jetën i riu shqiptar në Itali

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, ku ka humbur jetën një 19-vjeçar shqiptar gjatë punës.

Korrespondenti i Panorama.al raporton se bëhet fjalë për të riun nga fshati Fishtë i Lezhës, Aurel Doda.

Ai ka qenë duke punuar në sektorin e ndërtimit, kur është aksidentuar duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

I riu 19-vjeçar ishte djalë i vetëm i familjes Doda dhe kishte pak muaj që kishte shkuar si emigrant në Itali.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *