Polakja që pretendon të jetë vajza e zhdukur e çiftit britanik është mashtruese? Zbulohen fotot e saj në websitet +18

– Një vajzë nga Polonia prej disa ditësh po deklaron në rrjet se është Madeleine McCann, vajza e vogël e zhdukur prej disa vitesh. 21-vjeçarja që krijoi llogarinë ‘iammadeleinemcann’ në Instagram ka arritur të tërheqë vëmendjen e shtypit botëror, rrjeteve sociale dhe veçanërisht prindërve të Madeleine të cilët ende besojnë në një mrekulli.

21-vjeçarja, e cila u shfaq në internet me tre emra, vë në dyshim prindërit e saj biologjikë dhe përpiqet me “prova” të vërtetojë se ajo është me të vërtetë Madeleine e zhdukur.

Por ndërsa ditët kalojnë dhe hetimet shtohen, provat në rrjet që tregojnë se ajo nuk është po shtohen Madeleine. Për të bindur publikun që ta shohin me një sy tjetër dhe ndoshta me më shumë simpati, ajo thotë se rasti është ende në vazhdim dhe hetimet vazhdojnë.

“Kushdo që është i interesuar në kërkimin e Julia-s, ju lutem të kuptojë se jemi në mes të një hetimi. Bëhet fjalë për një grua vulnerabël që kërkon përgjigje për identitetin dhe jetën e saj. Pavarësisht nga pikëpamjet tuaja, ai është një qenie njerëzore që meriton respekt. Kur hetimi të përfundojë brenda disa javësh, mund të mësoni më shumë, por tani për tani, ju lutemi respektoni privatësinë e kësaj gruaje. Nuk ka asnjë arsye për të përhapur urrejtje, kritika dhe veçanërisht kërcënime ndaj një personi në nevojë. Kjo është e papranueshme dhe duhet të ndalet”, ka thënë ajo në postimin e saj.

Vajza e cila sipas prindërve ka një personalitet të trazuar dhe dëshiron të tërheqë vëmendjen është shfaqur në rrjetet sociale me tre emra.

Më konkretisht në Twitter, organizatat për personat e zhdukur në mbarë botën, si MissingPeople.Ca, raportojnë se 21-vjeçarja ka llogari me tre mbiemra të ndryshëm, #Julia Faustyna #Julia Wendell #Julia Wandelt.


Por ajo që është më interesante – dhe forcon mendimin se 21-vjeçarja nuk është Madeleine – është se Julia ishte një yll porno dhe mbante llogari në faqet e internetit rozë.

Disa që u morën me këtë çështje, zbuluan se 21-vjeçarja ka postuar foto dhe video rozë të momenteve intime në faqet e internetit të të rriturve.

Familja refuzon të bëjë testin e ADN-së

Ndërsa prindërit e Madeline kanë rënë dakord t’i nënshtrohen një testi të ADN-së, familja polake refuzon të bëjë testin. Nëna e Julias nuk do të dorëzojë një mostër gjenetike, por këmbëngul se ajo ka dokumente që vërtetojnë se 21-vjeçarja është vajza e saj biologjike, tha një detektiv për British Sun.

“Kam folur me nënën e saj personalisht dhe i kam thënë se Julia do të ndihej e sigurt dhe e mbrojtur, por ajo ende refuzon të bëjë testin”, tha Fia Johansson, e cila përfaqëson Julia 21-vjeçare.

“Ai pretendon se ka certifikatën e lindjes së Julias, por shqetësimi ynë është se dikush mund ta falsifikojë lehtësisht atë. Ndjenja ime është se duhet të marrim nënën e Julias ose një pjesëtar të familjes për të bërë testin e ADN-së”, shtoi Johansson, i cili është gjithashtu psikik.

Nëse ndonjë nga anëtarët e familjes së saj të ngushtë pranon të bëjë një test të ADN-së, ai mund të hedhë menjëherë dritë nëse pretendimet e saj janë të vërteta, tha Johansson.

“Ne mund ta zgjidhim këtë. Por ata refuzojnë”, tha ai për agjencinë, e cila nuk përmendi emrat e anëtarëve të familjes.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maddie McCann (@iammadeleinemcann)


Faustyna, e cila gjithashtu quhet Julia Wendell ose Julia Wandelt, ka dokumentuar ngjashmëri fizike të habitshme midis saj dhe Madeleine në internet – duke përfshirë nishanet e fytyrës dhe një njollë kafe.

Në postimet e saj në rrjetet sociale, Polonia përmendi edhe abuzimin nga një pedofil gjerman, pa dhënë detaje. Ajo pretendon se është dyshuese për prindërit e saj sepse nuk ka parë kurrë foto të nënës së saj shtatzënë.

Ndërkohë, një detektiv i dytë privat i lidhur me rastin, Francisco Marco, ka kundërshtuar pretendimet e saj – dhe burimet thanë se ato mund të shkaktojnë ankth dhe trazira për Kate dhe Jerry.

Johansson tha se ajo u përfshi në çështjen McCann kur një detektiv e kontaktoi për herë të parë në vitin 2019, më pas e rindez atë kur Faustyna pretendoi se ishte vajza e zhdukur.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *