Policia tha se zbardhi vrasjen e biznesmenit, e afërmja: “Po ju sikur thatë qē fliste shkodranshe”

Pasi u zbulua se Edmond Haxhia ishte personi që kishte porositur vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj, ka reaguar e afërmja e Haxhias, e cila ka mohuar që ia të jetë personi që ka urdhëruar vrasjen.

“Portugez qe flet shkodranshe ta marrsha! Bukur jeni tu ua rras te pafajshmeve”, shkroi ajo, teksa shtoi se janë “blerë ‘dëshmitarë’ dhe aktorë për kamerë një vit rresht, duke nënkuptuar se historia e ndërtuar deri më tani me faktet e zbuluara sipas saj nuk është e vërtetë.

Nertila Haxhia shkruan më tej teksa pyet me ironi nëse “ka ndonjë histori tjetër për Hollyëood”.

“Portugez qe flet shkodranshe ta marrsha! Bukur jeni tu ua rras te pafajshmeve! Vazhdoni se e keni mire! Shkoni vidhni motorra anej e ktej tek njerez te afterm,e ngjitujani atyne.

Blini “deshmitare” dhe aktore per kamera nje vit rrjesht, improvizoni persona te ngjashem, blini vete karta telefoni angleze e shqiptare e shkruni mesazhe, pasi thyeni pa autorizime tjeret. Patjeter more, vrasjet me motora te vet i bajne njerezit, madje me letra ne emrin e vet. Naj histori tjeter, per Holliëood a keni?!” shkroi ajo në rrjetet sociale.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *