Publikonte video në Tik-Tok ku shtirej si e sëmurë me kancer, 19-vjeçarja vihet në pranga

Madison Marie Russo, 19 vjeç, mashtroi më shumë se 400 njerëz duke u shtirur si paciente me kancer. Vajza pohoi në videon e saj se duhet t’i nënshtrohet kimioterapisë për shkak të kancerit dhe mjekët i kanë dhënë shpresë 5 vjet. Por të gjitha pretendimet e saj rezultuan të rreme kur policia hetoi çështjen.

Siç raportohet nga DailyMail, disa mjekë treguan për Madison Marie Russo se ajo po ngarkonte video në lidhje me kancerin. Këta mjekë i thanë policisë se ajo po bënte një pretendim të rremë se ishte e prekur nga kanceri. Pas kësaj, policia kontrolloi shtëpinë e Madison. Në hetim, policia gjeti në shtëpinë e saj disa pajisje mjekësore.

Në raport thuhet se nëse akuzat kundër Madison Marie vërtetohen të vërteta, ajo do të dënohet me 10 vjet burg. Aktualisht, ajo është liruar me një garanci prej 8 milionë rupi dhe do të dalë sërish në gjykatë më 2 mars.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *