Sharon Stone humb gjysmën e pasurisë nga falimentimi i bankës amerikane. Mban fjalimin me lot në sy

Sharon Stone, aktorja ikonë e njohur për rolin e saj në “Basic Instinct”, së fundi mbajti një fjalim të përzemërt në mbledhjen e fondeve të Fondit të Kërkimit të Kancerit të Grave (WCRF). Ndërsa pranoi çmimin e guximit, ajo tregoi se kishte humbur gjysmën e pasurisë së saj në atë që ajo e quajti “gjëja bankare” që ndodhi kohët e fundit, me sa duket duke iu referuar kolapsit të Bankës së Silicon Valley.

“Unë e di se ajo gjë që duhet të marrësh dhe të kuptosh se si t’i dërgosh paratë është e vështirë. Unë jam një idiote teknike, por mund të shkruaj një çek” tha ajo, duke theksuar rëndësinë e ndërmarrjes së veprimit edhe nëse nuk është e lehtë.

Fjalimi emocional i Stone pasoi kolapsin e SVB dhe paqëndrueshmërinë e tregut të aksioneve. Edhe pse aktorja nuk dha detaje të mëtejshme, Departamenti i Mbrojtjes Financiare dhe Inovacionit në Kaliforni mbylli SVB pasi raportoi se kishte marrë një goditje prej 1.8 miliardë dollarësh nga një shitje prej 21 miliardë dollarësh e zotërimeve të saj të obligacioneve.

Pavarësisht humbjes së parave të saj dhe vdekjes së fundit të vëllait të saj, Stone inkurajoi të tjerët të ngrihen dhe të vlerësojnë jetën e tyre: “Kjo nuk është një kohë e lehtë për asnjë prej nesh,” tha ajo. “Kjo është një kohë e vështirë në botë, por unë po ju them çfarë, nuk po bëj që ndonjë politikan të më thotë se çfarë mund dhe nuk mund të bëj”.

Fjalimi i Stone u mbajt në Gala-n e përfitimeve të paharrueshme të mbrëmjes së Fondit të Grave për Kancerin në Beverly Hills. Rebel Wilson, Nia Vardalos, Rachel Zoe, Lisa Rinna dhe Harry Hamlin, Julianne Hough dhe Chord Overstreet ishin midis atyre që morën pjesë.

Vetë Stone iu nënshtrua një operacioni në vitin 2001 për të hequr tumoret beninje që ishin më të mëdha se vetëm gjoksi i saj. Ajo foli edhe për marrjen e një diagnoze të gabuar në nëntor, e cila doli të ishte një “tumor i madh fibroid” që kërkonte operacion.

Pavarësisht nga betejat e saj, Stone vazhdon të frymëzojë të tjerët që të kenë guxim dhe të qëndrojnë për atë që besojnë, edhe kur ecuria bëhet e vështirë. Ndërsa ajo tha: “Ngrihu dhe thuaj se çfarë vlen. Të guxoj. Ky është guximi”.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *