U mbyt në Seman apo shpëtoi? 13 ditë i zhdukur! MISTER fati i Mateo Likës në Fier

Vazhdon të mbetet mister fati i 26-vjeçarit Mateo Lika, i cili dy javë më parë dyshohet se ka rënë në ujërat e lumit Seman në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit”.

Ditën e sotme kanë rifilluar sërish kerkimet nga polumbarët e Reneas për gjetjen e automjetit tip “Golf”, që dyshohet se ra në ujrat e lumit Seman pas përplasjes me një parmaket të hekurt të urës së Mbrostarit në Fier. Deri më tani nuk ka asnjë gjurmë të 26-vjeçarit dhe as të automjetit të cilin e kishte marrë me qira.

Nuk ka ende asnjë të dhënë nëse automjeti është në ujërat e lumit apo pas përplasjes me parmakët e urës është larguar.Këto janë dy pistat ku po hetojnë blutë e Fierit, ndërsa kontrollet vazhdojnë në lumin Seman ashtu edhe në zonat përreth, me shpresën për të gjetur automjetin.

Polumbarët e repartit special Renea po kërkojnë në rrjedhën e lumit, duke përdorur metodën me zinxhirë dhe nga ajri me drone. Pavarësisht kërkimeve, nuk ka asnjë gjurmë nga makina, ndërsa telefoni i 26-vjeçarit vijon të jetë i fikur.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *