Urdhëroi vrasjen e gruas dhe sajoi grabitjen/ Si sillej Naim Murseli në varrimin e saj, iu vërsul mediave pasi…

Me lot e dhimbje të madhe iu dha dje lamtumira e fundit Liridona Ademajt e cila u vra të mërkurën me armë zjarri në dalje të Prishtinës.

Gjatë ritualit burri i Liridonës iu vërsul mediave gjatë varrimit ndërsa ndërhyri hoxha për ta qetësuar situatën.

Mijëra qytetarë morën pjesë në varrimin Liridona Ademajt, e cila u vra të mërkurën me armë zjarri në dalje të Prishtinës.

Policia e Kosovës arrestoi këtë të premte Granit Plavën dhe Naim Murselin si të dyshuar për vrasjen e Liridona Murseli mbrëmjen e së mërkuës.

Sipas burimeve për media dy të arrestuarit akuzohen për vrasje në bashkëpunium dhe inskenim të grabitjes. Sipas mediave në Kosovë, Plava, i cili ka pranuar vrasjen, ka deklaruar së Murseli i ka premtuar 30 mijë euro për krimin.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *