Vdes 19 vjeçarja në Greqi, ankohej nga dhimbjet e stomakut por mjekët i kishin thënë se s’kishte gjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Volos të Greqisë, ku një vajzë 19-vjeçare ka humbur jetën disa ditë pasi ankohej për dhimbje stomaku.

Sipas mediave greke raportohet se 45 ditë më parë prindërit e kishin dërguar në urgjencë për dhimbje stomaku, por mjekët kishte pohuar se nuk ishte asgjë shqetësuese.

Por, për disa ditë me radhë dhimbja vazhdoi dhe e reja u transferua në spitalin e Athinës, ku diagnostikua me kancer.

Në rishikimin që ajo bëri disa ditë më vonë, pamja e saj klinike ishte më e rëndë, pasi kanceri kishte avancuar dhe trajtimi nuk jepte shumë shpresë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *