Video/ Momenti kur dy vajzat izralite shpëtojnë nga sulmi i terroristëve të Hamasit

Sderot është një qytet me një popullsi prej 30.000 banorësh, që është tre kilometra larg Rripit të Gazës ishte një nga qytetet e para që pagoi me gjak për pushtimin e Hamasit në Izraelin jugor. Në një video që qarkullon në rrjetet sociale, tregohe dy gra që përpiqen të arratisen ndërsa një furgon i bardhë i armatosur rëndë me terroristë u afrohet atyre, tregohet në pamjet e shfaqura në media

Gratë u detyruan të vrapojnë dhe të fshihen pas automjetit të tyre derisa ushtarët izraelitë arritën të shtyjnë palestinezët prapa. Në fakt, nga shkëmbimi i zjarrit duket se njëri prej të dyve ka mbetur i plagosur. Incidenti ndodhi të shtunën, menjëherë pas  sulmit të befasishëm të grupit islamik palestinez ndaj Izraelit.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *