Vrasja e 11-vjeçares në Greqi, nëna: Autori, kushëriri im i parë, vajza ka vuajtur më herët nga kanceri

 E tronditur nga vrasja e të bijës, nëna e 11-vjeçares në Greqi ka treguar për mediat vendase se vogëlushja i kishte larë makinën 37-vjeçarit përpara se ai të bëhej vrasësi i saj. Nëna ka rrëfyer se e bija vuante ka kanceri në mëlçi. Gruaja tregoi se autori i krimit të rëndë është kushëriri i saj i parë.

“Ajo lindi me kancer në mushkëri. Kam kaluar 3 muaj në Rio. Më mirë që Zoti ta merrte nga unë kur ishte e sëmurë sesa nga kjo gjë. Fëmija im ka vdekur. Të them çfarë? A duhet të kërkoj ndihmë për çfarë… që ta varros? Nuk kam fjalë për të thënë, asgjë. Doja ndihmë nga e gjithë bota për ta gjetur të gjallë. Meqenëse fëmija im ka vdekur, çfarë mund të them? A do ma kthejnë? A do ta sjellin në jetë për mua…

Gjithçka më tha policia është që vajza ime ishte gjetur e vdekur, një mijë herë po ta sillte Zoti tek unë, por të ishte gjallë, të ma sillte të gjymtuar, 11-vjeçe çfarë vdekje do të kishte. Ai ishte edhe kushëriri im i parë. Makina ishte e burrit tim, por e shiti. Vajza më thotë të që do të shkonte te gjyshi. Unë shkova në shtëpi. Tani nëse nuk shkoi deri te vjehrri, nuk di çfarë të them.

Vajza ime ishte me mua deri në orën 21:10. Deri në orën 21:30 kamerat e shfaqin tek furra e bukës, teksa kalon pranë farmacisë, duke ardhur në shtëpi. Nga farmacia e tutje, gjurmët e saj humbasin dhe gjenden pas kopshtit. Makina po ecte ngadalë. Ne e pamë këtë makinë me një imazh të qartë. Nuk e kam parë që nga e diela kur u zhduk në orën 21:00”, tregoi nëna.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *