Vrau të birin se donte ta hidhte në pus, i moshuari braktiset nga familjarët: “Ça doni më nga unë?”

Me kokën ulur mbi tavolinë dhe i shqetësuar, Shefki Bylykbashi, 77-vjeçari i cili vrau të birin për vetëmbrojtje, pak ditë më parë në Maliq në fshatin Zvezdë, ka dalë sot para gjykatës. Autori është shfaqur kokulur para kamerave dhe shumë i revoltuar.

‘Çfarë doni, ça jam i mbaruar nga trutë.’- dëgjohet të thotë ai në sallën e gjyqit.

Në sallë nuk është i pranishëm asnjë familjar i tij.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *