Vret veten turisti në Divjakë, shoku i dhomës: “U pre me thikë teksa bënte dush”

Një shtetas spanjoll, që punonte prej një muaji në Divjakë ka ndërruar jetë këtë mbrëmje, ndërsa dyshimet e para janë për vetëvrasje.

Franciso Cervilla dyshohet se ka qëlluar veten me thikë. Sipas dëshmisë së shokut të tij, me të cilin ndante dhomën, 47-vjeçari ka dëmtuar veten gjatë kohës që bënte dush.

Ngjarja ka ndodhur në hotelin në fshatin Karavasta ku ata po qëndronin, pasi prej një muaji punonin në një firme ku montohen pajisje me sera, sikurse mëson gazetarja Dorjana Bezat.

Njoftimi i policisë:

Në fshatin Karavasta, Divjakë, në një hotel, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet se ka dëmtuar veten me mjet prerës (thikë) dhe për pasojë ka humbur jetën.

Sipas deklarimeve të para të shokut të tij të dhomës, shtetasit spanjoll O. V., 41 vjeç, rezulton se 47-vjeçari është dëmtuar me mjet prerës gjatë kohës që ka qenë duke bërë dush.

Nga ana e grupit hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po kryhen veprime të thelluara hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, për të përcaktuar shkakun e kryerjes së vetëvrasjes.

Ndërkohë, është shoqëruar në ambientet e Policisë, shoku i dhomës, shtetasi O. V., për sqarimin e të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore në vendngjarje do ketë njoftim të detajuar për këtë rast.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *