Zbardhet qarku i Korçës, ja sa arrin dëbora në këto fshatra

Reshjet e borës kanë zbardhur qarkun e Korçës këtë fundjavë, ku trashësia e saj ka arritur deri në 25 centimetra.

Sipas njoftimit të autoriteteve zyrtare, aktualisht moti në qarkun e Korçës është me rreshje shiu dhe dëbore, ku rekomandohet që në rrugen e Dardhes, nga kilomëetri 8 deri në kilometrin 13, mjetet të pajisen me zinxhirë ose goma dimerore në oret e paradites.

Ndërsa në akset e tjera qarkullimi i mjeteve behet pa probleme, rekomandohet perdorimi i gomave dimerore.

Ne rrugen e Dardhes nga km 4 -km 13, rreshje debore, trashesia 10 cm deri 25 cm.

Ne rrugen Korçe-Voskopoje nga km 7- km 18. .trashesia 5-15 cm.

Korçe-Qafa e Qarrit-Erseke km 12 deri km 30 trashesia 5cm – 15 cm

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *