“Avioni i WIZZ Air pësoi defekt mbi Shkodër dhe tymi u fut në kabinë”, gazetari denoncon ngjarjen

Gazetari Arben Manaj shkruan nga Lodra se një avion i linjës “Wizzair” që ka ardhur më datë 6 mars nga Luton, Angli për në Rinas ka pësuar defekt të rëndë në ajër. Motori i krahut të djathtë është djegur dhe gjithë tymi është futur në kabinë.

Pasagjerët janë traumatizuar dhe sikur të mos mjaftonte kjo, thotë Manaj, avioni ka qëndruar për një orë në ajër mbi Shkodër. Dritat normale janë fikur dhe avioni i Wizzair ka qëndruar në ajër me dritat e emergjencës, derisa është ulur në Rinas.

Me vështirësi të shumta, avioni është ulur në Aeroportin e Rinasit në orën 21.05 të mbrëmjes së 6 Marsit. Pavarësisht se ngjarja ka qenë e rëndë, ajo nuk është raportuar nga autoritetet.

Lexoni shënimin e plotë të gazetarit Arben Manaj:

British Airëays nga Tirana ne Londer me vonese per shkak te nje defekti dhe britaniket kane nderuar avjonin!

Nderkohe nje bashkeudhetar, i cili sot do udhetoje me British Airëays, si une, per arsyen e meposhte, me thote se i ardhur nga Londra ne daten 6 Mars me linjen e Ëizzair-it nga Luton i ulur ne Rinas ne oren 21:05 ka qene me defekt te rende ne krahun e djathte te motorit dhe tymi si i nje kaballi te djegur dhe mbytes ka hyre brenda ne avjon, pas nje ore fluturim mbi Shkoder ne pritje te uljes e ku jane fikur dritat normale dhe jane ndezur ato te emergjences derisa avjoni me veshtiresi eshte ulur me pasagjer te traumatizuar nga kjo pervoje friksuese!

Nje lajm i tille ne cdo vend normal, do duhej te ishte raportuar! POR lajmi eshte botuar vetem ne nje portal per vetem disa minuta per tu hequr dhe groposur si lajm! Interpretojeni dhe mendoni cfare te doni nga kjo ngjarje e pa raportuar!

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *