Borxhet, hapja e “GoFundMe” dhe komentet në rrjetet sociale, Luizi përlotet: “Më ‘prekën’ nënën dhe motrën”

Si fitues i “BBVIP”, duke marrë parasysh edhe popullaritetin që pati në vend, Luizi sigurisht ka marrë mjaft komente pozitive në rrjetet sociale, por sot i ftuar në “Më lër të Flas” këngëtari tha se ka pasur edhe mjaft komente negative dhe është prekur shumë nga ato, sidomos pasi kanë prekur edhe familjen e tij.

Sipas Luizit, familja e tij është akuzuar për mbledhjen e parave në emër të tij dhe se i kanë mbajtur për vete, por artisti deklaroi publikisht se ato para do të përdoren për të blerë shtëpinë e një familjeje në nevojë.

“Gjatë qëndrimit tim brenda Instagrami është hapur dhe ka arritur shifra shumë të mëdha. Shumë njerëz jashtë kanë thënë, kam pasur ca borxhe që të laj, nuk kanë qenë të mëdha me i krahasu me sa kam fituar janë qesharake, por skam pasur mundësi realisht duke marrë parasysh rrogën, shpenzimet, qiranë nuk ia dilja me i la. Sot i kam të hequra. Shumë njerëz kur e dëgjuan këtë rrëfim kanë kontaktuar nënën time dhe motrën dhe i kanë thënë duam ta ndihmojmë këtë djalë për qejf pa interes. I kanë thënë të hapin një “GoFundMe” ku të depozitojnë para dhe e kanë hapur nëna me motrën dhe për 2 ditë janë mbledhur 20 mijë dollarë dhe më është thënë në dhomë rrëfimi nga stafi që është hapur dhe nëse dëshiroj të mbyllet apo të vazhdojë dhe u ndjeva shumë keq sikur do të më mëshirojnë dhe i thashë të mbyllet në mënyrë të menjëhershme. Kur është mbyll ata kanë thënë që familja kanë dashur të abuzojnë me djalin që është brenda dhe i kanë marrë lekët për vete. Unë sot them para të gjithëve që atë shumë që është mbledhur 20 mijë dollarë, sapo të më kalojnë do e përdor për të blerë një banesë për një familje në nevojë kudo në Shqipëri e do të lidhem me shoqatat. Përveç stresit e gjësë së madhe që është bërë jashtë, gjëja që më ka vrarë më shumë është që njerëzit po hedhin baltë mbi nënën e motrën, është shumë e rëndë se nuk të do askush më shumë se nëna.”– tha Luizi ndër të tjera. /TCH

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *