E RËNDË në Tiranë/ Preku kabinën elektrike të pallatit, 11-vjeçarin e zë korenti, përfundon…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Tiranë, ku nëj 11-vjeçar ka përfunduar në spital pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Irfan Tomini”, ku i mituri ka prekur aksidentalisht kasetën që furnizonte pallatin me energji elektrike. Ai ka mërrë lëndime dhe shtë dërguar në spital. Ende nuk dihet gjendja e tij.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.07.2023, rreth orës 18:55, në rrugën “Irfan Tomini”, në afërsi të Qendrës Shëndetësore Nr. 8, një i mitur 11 vjeç, duke luajtur, aksidentalisht ka prekur kasetën që furnizon me energji elektrike pallatin, dhe ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Si pasojë 11-vjeçari është dëmtuar dhe ndodhet në Spitalin e Pediatrisë, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *