Fansat e kritikojnë për lidhjen me Endri Priftin, reagon gazetarja: I bardhë si bora të jesh…

Këngëtari korçar, Endri Prifti dhe gazetarja, Ola Bruko, kanë qenë dyshja më e përfolur në media, pasi përflitet për një lidhje dashurie mes tyre.

Deri më tani nuk ka pasur ndonjë reagim direkt nga asnjëra palë, por ndjekësit kanë nisur ta kritikojnë në komente, madje duke e akuzuar se shkatërroi martesën e saj për këngëtarin, pa ditur asgjë rreth jetës së saj.

Ola ka ndarë disa vargje nga “Floriri” i Dritëro Agollit:

“I bardhë si bora të jesh,

i ndritur, i larë me flori.

Prapë do të shajnë, patjetër,

pa sharë nuk mbetet njeri …!

E hodhën floririn – e tretën,

në llum, në llagëmin e zi.

Një shekull kaloi dhe e gjetën,

Floriri kish mbetur Flori …”, janë vargjet që ka zgjedhur Ola Bruko të shpërndaj pikërisht në këto ditë.

Ndërkohë në një tjetër postim, krah një foto të saj të vjetër, moderatorja shkruan se populli shqiptar kërkon bekimin e Papës:

“Papa do ishte mire të na vizitonte edhe njëherë e të na bekonte si popull.

Paqe, qetësi, dashuri dhe jo urrejtje paçi në shpirtrat tuaj. Jeta është e shkurtër, ikën e nuk vjen më!

Zoti qoftë edhe me ju. Amin”.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *