Greqi, 52 vjeçari qëlloi me thikë kuzhinierin shqiptar: Pronari është partneri im

52-vjeçari që goditi me thikë në stomak një kuzhinier 65-vjeçar në Menemeni të Selanikut më 3 mars, është dorëzuar tek autoritetet.

Dyshohet se 52-vjeçari është ankuar për cilësinë e ushqimit, madje ka kërkuar edhe kuzhinierin, i cili është detyruar të largohet nga kuzhina për të folur me të.

Ka pasur tension mes dy personave, të cilët kanë debatuar dhe në fund 52-vjeçari ka goditur me thikë kuzhine 65-vjeçarin, pasi sulmuesi pretendonte se kishte konsumuar sasi të mëdha alkooli.

Kuzhinieri shqiptar është dërguar në spital ndërsa autori ka qenë në arrati derisa u dorëzua ditën e djeshme. 52-vjeçari ka shkuar në Prokurorinë e Selanikut në mesditën e djeshme, i shoqëruar nga avokati i tij dhe është arrestuar në bazë të një urdhri që i ishte lëshuar për vrasje të mbetur në tentativë. Sot ka dalë në gjykatë për të kërkuar falje.

52-vjeçari ka pohuar para autoriteteve se pronari i restorantit ishte ish-partneri i tij dhe se ai vetë e kishte financuar dyqanin. Për ngjarjen e 3 marsit, ai u tha autoriteteve se kishte shkuar për të ngrënë dhe i bëri disa ankesa pronarit për cilësinë e ushqimit dhe në veçanti për një pjesë të bukës.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *