Homazhet për vdekjen e Vasilis Karras, Selaniku e gdhiu dje në shesh me këngët e tij

Këngëtari i njohur grek Vassilis Karras ndërroi jetë në moshën 70-vjeçare duke lënë një trashëgimi të madhe në këngën popullore greke. Fotot, videot nga koncertet dhe intervistat e këngëtares së madhe kanë mbushur rrjetet sociale.

Krahas postimeve të njerëzve në rrjetet sociale dhe “lamtumirës” së kolegëve të tij, në prag të Krishtlindjeve, Selaniku ka nderuar Vassilis Karras, duke dalë në rrugë.

Një video që tregon një turmë njerëzish në një rrugë kryesore të kryeqytetit, duke nderuar Vassilis Karras, duke kënduar me zë “nga veriu në jug” po bën xhiron e internetit.

Varrimi i Karras do të bëhet në vendlindjen e tij, Kokkinohor Kavala, që ishte edhe dëshira e tij e fundit.

Të martën e datës 26 dhjetor, në orën 9 të mëngjesit, trupi i tij do të transferohet në Kishën e Shenjtë të Urtësisë së Zotit dhe ku do të mbahen homazhe për publikun deri pasdite.

Varrimi do të zhvillohet të mërkurën në orën 12:00 në vendlindjen e tij, Kokkinochori.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *