Ishte zhdukur prej 3 javësh, gjendet i vdekur i moshuari në Korçë

Në Korçë, një i moshuar është gjetur pa shenja jete paraditen e sotme ( 8 janar) në një tokë arë, në lagjen 17.

Sipas policisë, 87-vjeçari Fari Adili, i cili vuante nga skleroza, ishte deklaruar i zhdukur që prej 18 dhjetorit, ndërsa mësohet se në trup nuk i janë konstatuar shenja dhune.

Trupi i tij është dërguar në morg dhe pritet t’i nënshtrohet ekspertizës për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Njoftimi:

Më datë 08.01.2024, rreth orës 09:00, në lagjen nr. 17, Korçë, në një tokë arë, është gjetur pa shenja jete, pa shenja dhune, shtetasi F. A., 87 vjeç, banues në Korçë. Nga verifikimi i kryer rezulton se ky shtetas është larguar nga banesa më datë 18.12.2023.

Trupi i 87-vjeçarit, ndodhet në morgun e spitalit për veprime të mëtejshme.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *