Kush ishte kuzhinieri që gatoi për samitin e BE, menuja me 5 pjata

36 vjeçari Juli Zguro ishte ai që gatoi dje për krerët e shteteve të BE që morën pjesë në Samitin e mbajtur në Tiranë.Juli tregoi se përgatitjet nisën një javë para dhe dreka përmbante 5 pjata kryesore.

Menuja kryesore kishte si bazë mishin dhe produktet e tokës, megjithatë nuk munguan as ushqimet e tjera me bazë peshku, vegjetariane apo pa gluten.

Zguro tregoi se presidenti francez Macron shijoi shumë pjatën e parë, tartarin e viçit me tartuf të bardhë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *